Zatkane pory skórne u 25-latki

Witam mam duzo zatkanych porow na policzkach wygladaja jak grudki i sa biale mam je bardzo gleboko w skorze sa twarde Nie chca znikac nie dzialaja na nie zadne preparaty. Niektore zatkane pory mam po 6 miesiecy zostaje po nich dziurka. Widac je na twarzy ale nie sa ropne i czerwone. Po wycisnieciu robia sie od nowa bez stanow zapalnych. Gdy nic z nimi nie robie to dalej sa tak jak zatkane pory na nosie tylko ze w postaci grudki ktora widac i czuc. Mam 25lat kobieta. Prosze o pomoc i informację jak sobie poradzić z zatkanymi porami. Co robić? Co mogę zastosować na zatkane pory, ale takiego, żeby to było naprawdę skuteczne? wiem, że leków, kremów i preparatów na zatkane pory jest mnóstwo, ale obawiam się, że większość z nich nie działa... Z góry dziękuję za informację w mojej sprawie. Serdecznie pozdrawiam.

Dzień dobry,

Proszę udać się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej. Po obejrzeniu zmian lekarz będzie w stanie zaproponować odpowiednie zabiegi. Dobrym rozwiązaniem jest laserowy peeling węglowy, który oczyszcza i zwęża pory, świetnie radzi sobie z krostkami i grudkami oraz hamuje nadmierne wydzielanie sebum. Nie jest inwazyjnym zabiegiem w porównaniu do innych zabiegów laserowych. Więcej o zabiegu znajdzie Pani:
http://www.arsestetica.pl/zabiegi/technologie/zabiegi-laserowe/laserowy-peeling-weglowy/

Pozdrawiam serdecznie.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.