Zatkany nos, częste kichanie i wydzielina z nosa jako reakcja alergiczna

Witam. Co to może być za oznaka : często jest zapchany nos, zdarza się też tak że w ciagu dnia następuje kilkakrotne pod rząd kichanie 7-10 razy. Z nosa nie wydziela się jakaś wydzielina. Nie jest to zależne od pory roku. Czasami taki stan trwa kilka dni poczym przechodzi samo i po kilku dniach znowu powraca. Czy może być to alergiczne? Do kogo mam sie udać? Jakieś badania? Serdecznie pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedź

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Nie można wykluczyć podłoża alergicznego opisanych objawów. Proponuję w pierwszej kolejności udać się do lekarza rodzinnego.