Zatrzymanie miesiączki i po trzech miesiącach obfite, długotrwałe krwawienie

Witam, mieszkam w tej chwili w Norwegii, byłam u 2 lekarzy. U pierwszego z jednym problemem, u drugiego z kolejnym. Pierwszym problemem było, to że nie miałam okresu przez 3 miesiące, lekarz stwierdził, że skoro nie jestem w ciąży to mam się zgłosić jak minie pół roku. Jednak miesiączkę dostałam, trwa ona już ponad 2 tygodni. Byłam u kolejnego lekarza, powiedział że dopiero po 4 tyg. mogę zacząć się martwić. Chciałam tylko zaznaczyć, że tampon muszę zmieniać co 1-3 godziny! Także jak dla mnie to nie jest normalne, w dodatku mam częste bóle głowy, nie wiem czy poczekać jeszcze czy wybrać się do Polski... Proszę o pomoc!

Witam serdecznie!

Niezrozumiałe jest dla mnie podejście norweskich lekarzy. W Pani zapytaniach obserwuję jednak odmienne schematy postępowań zagranicznych specjalistów. Decyzja o dalszych etapach leczenia należy jednak do Pani.
Zanik miesiączki na 3 miesiące u kobiet aktywnych seksualnie zawsze jest wskazaniem do wykonania testu ciążowego. Negatywny wynik wymaga diagnostyki wtórnego zaniku miesiączki. Najczęstszą przyczyną dolegliwości są zaburzenia hormonalne, dlatego diagnostykę należy zacząć od wykonania pełnego profilu badań hormonalnych.
Wystąpienie krwawienia jest objawem dobrym rokowniczo. Niestety długość krwawienia jest również niepokojąca. Krwawienia trwające powyżej 8 dni zawsze wymagają konsultacji ginekologicznej. Bez badania nie mogę ustalić przyczyny dolegliwości, ale charakter krwawienia również wysuwa podejrzenie zaburzeń hormonalnych.
Reasumując, opisywane dolegliwości wymagają przeprowadzenia pełnego panelu badań. Jeżeli żaden specjalista nie podejmie się tego w Norwegii, obawiam się, że będzie Pani musiała przyjechać do Polski.
Pozdrawiam!