Guzek w sutku oraz brak miesiączki u osiemnastolatki

Witam,

mam prawie 18 lat i jeszcze nie miesiączkuje. Mam problem z rozwojem płciowym, moje piersi nie są rozwinięte i sutki też nie, ale w górnej części wykryłam guzek kulkę, która przeskakuje. Mam ją już 4 tygodnie była mniejsza, ale urosła, boli mnie. Ogólnie czuję się dobrze. Czy to może być rak i czy wybrać się do lekarza?

Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Powinna Pani umówić się na wizytę do lekarza ginekologa. Ponad 80% wykrywanych w samobadaniu zmian okazuje się niegroźnymi. Niektóre wymagają stałego monitorowania. Warto się zbadać ze względu na to, iż guzek systematycznie się powiększa. Przy okazji wizyty można również wspomnieć o braku miesiączki. Może być potrzebna terapia farmaceutykami.