Czy podskórna zmiana na piersi to coś groźnego?

Dzień dobry,

mam 25 lat. 10 miesięcy temu urodziłam dziecko, gdy dziecko miało 7 miesięcy i przestałam karmić wtedy zauważyłam na prawej piersi coś małego i twardego, tak jakby to było coś pod skórą, wielkością jest takie samo jak było na początku, nie boli ani nic. Czy to coś poważnego? Na początku myślałam, że to jakaś krosta, ale to nie znika.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

Samobadanie jest ważnym elementem profilaktyki wczesnego wykrywania groźnych zmian w obrębie piersi. Statystyki mówią, że ponad 80% wykrywanych zmian okazuje się niegroźnymi. Wyczuwalna zmiana może być zarówno efektem zaburzeń hormonalnych, jak również poważniejszego stanu chorobowego.
Powinna Pani udać się na badanie do specjalisty ginekologa. Wizyta pozwoli na ustalenie pochodzenia zmienionej tkanki.