Wykryłam guz w piersi - czy mam raka?

Witam! Mam 17 lat od jakiegoś czasu wyczułam w lewej piersi guz od sutka jakieś 3 cm w dolnej części piersi, gdy go dotykam nie odczuwam bólu, w mojej rodzinie nikt nie umarł na raka więc czy ja mogę być pierwsza? Umówiłam się już do onkologa, ale bardzo się boję. Proszę o szybką odpowiedz czego mogę się spodziewać? Dziękuję z góry.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Ponad 80% zmian wykrywanych przy samobadaniu piersi przy dokładnej diagnostyce okazuje się niegroźnymi. Na podstawie tak skromnego opisu nie da się wysnuć jakichkolwiek podejrzeń co do ewentualnej etiologii zmiany. Bardziej rozsądny będzie udanie się do specjalisty ginekologa, który zleci badanie USG.