Duży guz w dole prawej piersi - co może być powodem?

Witam. Ostatnio w pozycji leżącej dotknęłam swojej prawej piersi w jej dole i poczułam jakieś duże zgrubienie o wielości mniej więcej 2 cm które się po dotknięciu zmienia swoje położenie (przesuwa się). Piersi mnie nie boli. Nie wiem czy nie ma to może związku z tym, że ostatnio odstawiłam tabletki hormonalne. Może to jakiś powiększony gruczoł? W styczniu tego roku, miałam badane piersi przez ginekologa, wówczas nie wykrył on żadnej zamiany. I na przyszłość powiedział mi ze guzy najczęściej jak powstają to są malutkie, że mają rozmiar ziarnka grochu. Proszę pomoc czy rade. Mam 25 lat. Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Na podstawie porady internetowej nie da się ustalić czy wykryta przez Panią zmiana może okazać się poważna. Konieczna będzie wizyta u lekarza specjalisty ginekologa, który po dokładnym badaniu oraz ewentualnym zleceniu diagnostyki dodatkowej postara się ustalić typ zmiany. Bardzo często okazuje się, że wykrywane w samobadaniu guzy okazują się niegroźnymi. Do powstania zmiany mogło dojść na skutek zaburzeń hormonalnych, które mogły powstać na skutek odstawienia doustnej antykoncepcji.