Wyczułam niewielkiego guzka - czy to rak?

Na prawej piersi mam niewielkiego, ale wyczuwalnego guzka. W ostatnich 2 dniach po prawej stronie piersi pojawiły się malutkie krostki i zaczerwienienie, które wygląda tak, jak popękane malutkie żyłki. Czy to jest rak? Co powinnam zrobić? Mam 21 lat.

21 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Powinna Pani udać się do lekarza specjalisty ginekologa celem dokładnej diagnostyki piersi. Według statystyk co piąta wykrywana zmiana w piesi okazuje się groźna. Nie można zatem ustalić rodzaju oraz pochodzenia zmiany bez dokładnego badania lekarskiego oraz zleconych badań dodatkowych. Do ginekologa nie jest potrzebne skierowanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.