Guzek w piersi - czy to jest rak?
Dzień dobry,
mam 22 lata. Moje piersi są dość duże. Od kilku lat (mianowicie 3-4) czuje ciągniecie prawej, górnej strony aż do pachy, swędzenie piersi, ból nie tylko przed menstruacją. Dodam że biorę leki hormonalne na depresję od 5 lat. Byłam u lekarza, który nic nie wykrył, miałam robione usg dwa lata temu, też nic nie wyszło. A dziś gdy leżałam na boku, wyczułam dość spory guzek, dość nierówny, tak jakby czubek był wpuklony. Nie wyczuwam go gdy stoję, tylko w jednej pozycji.
Czy to może być coś niepokojącego?

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witamy serdecznie.
To, że lekarz nic nie wykrył jakiś czas temu nie musi oznaczać, że nie mogła pojawić się u Pani jakaś nowa zmiana. Zmiany w piersiach wykrywane w samobadaniu w osiemdziesięciu procentach przypadków okazują się niegroźne. Młody wiek jest czynnikiem ograniczającym ryzyko wystąpienia choroby. Niemniej jednak warto wybrać się ponownie do lekarza i poinformować go o swoich objawach.