Długie krwawienie po miesiączce

Witam, mam problem. W styczniu urodziłam dziecko, w lutym i w marcu miesiączkę miałam normalnie, później przez 2 miesiące nie miałam, dostałam w czerwcu i później do września znowu nie miałam. 3 września dostałam i krwawię do dzisiaj, czyli do 04 października. Nie wiem co zrobić, jestem za granicą, lekarz nie chce zrobić mi USG. Proszę mi pomóc, jakie mogą być przyczyny? Co mam robić?

Witam serdecznie! Nieregularne krwawienia miesięczne po porodzie najczęściej ma podłoże hormonalne. W takich wypadkach badanie ultrasonograficzne zwykle nie musi być elementem diagnostyki. Decyzję o jego wykonaniu podejmuje lekarz po uprzednim badaniu ginekologicznym. "W treści zapytania nie podaje Pani, czy takowe miało miejsce. Nie wspomina Pani również nic na temat charakteru krwawienia, przede wszystkim jego intensywności, czasu występowania (czy występuje codziennie, czy z przerwami, po stosunkach itp.), ewentualnych objawów dodatkowych, co uniemożliwia wysuwanie dalszych podejrzeń. Niewątpliwie Pani dolegliwości wymagają jednak wizyty u ginekologa, który będzie miał możliwość zbadania Pani i zebrania dodatkowego wywiadu. Ze względu na czas ich trwania sugerowałabym umówić się w ciągu najbliższych dni. Pozdrawiam