Zatrzymanie miesiączki przez luteinę

Czy biorąc luteine w 1 dzień po spodziewanej miesiaczce mogłam ją zatrzymać. Myślałam, że to może była ciąża, a po promieniu 3 miesiące temu chciałam się jakoś zabezpieczyć. Test wyszedł negatywnie.

Witam! Przyjęcie luteiny mogło spowodować zatrzymanie miesiączki. Testy ciążowe wykonywane w dniu spodziewanej miesiączki powinny dawać wiarygodne wyniki, nie mniej jednak warto powtórzyć takie oznaczenie za około tydzień od pierwszego badania.