Zatrzymanie wody w organizmie w 36-tygodniu ciąży

Witam. Jestem w 36 tygodniu ciąży na skutek zatrzymania wody w organizmie zaczęłam puchnąć na dodatek waga znacznie podskoczyła do góry. Mój ginekolog przepisał mi hydrochlorothiazidum 12,5 mg i kazał zażywać rano po 2 tabletki i pić minimum 2 litry wody. Po przeczytaniu ulotki nie jestem przekonana czy właściwie nie zaszkodze dziecku łykając te tabletki ponieważ pisze że nie jest wskazane ich zażywanie w ciąży po 3 miesiącu. Proszę o poradę co powinnam w tej sytuacji zrobić. Dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję skontaktować się ze swoim lekarzem ginekologiem lub udać się do innego na wizytę

Aleksander Ropielewski

Lek nie jest wskazany do stosowania w ciąży, jednak to lekarz ocenia stosunek korzyści i ewetualnych powikłań jego stosowania, dlatego nie potrafię się wypowiedzieć czy bezpieczniej dla Pani i dziecka będzie zastosować lek, czy tez zrezygnować z terapii.