Zatrzymanie wody w organizmie

Witam, od miesiąca biorę tabletki antykoncepcyjne. Przy 21 dniu stosowania- czyli tuż przed 7- dniowa przerwa z odstawienia dostałam plamienie- dość obfite. Dodatkowo pare dni przed miałam objawy jak przed okresem typu- wiekszy apetyt, lekkie pobolewanie brzucha, nabrzmiałe piersi i zatrzymanie wody w organizmie. Czy moge być w ciąży? I czy jestem nadal zabezpieczona? Dziękuję serdecznie za odpowiedź.

To czy jest Pani zabezpieczona zależy wyłącznie od tego czy tabletki stosowane były prawidłowo, tzn. od pierwszego dnia miesiączki, o stałej porze i systematycznie. Jeśli nie- istnieje ryzyko ciąży i trzeba wykonać test ciążowy. W czasie pierwszego opakowania może się pani czuć inaczej- organizm musi przyzwyczaić się do nowego profilu hormonalnego.