Zatwardzenia i krew z odbytu

WItam,mam 20 lat i rok temu podczas zalatwiania sie(zatrwardzenia)mialam krew na papierze.Caly rok bylo ok az do teraz.Znowu pojawila sie krew przy zaparciach,swiat i bol oraz krew.Dodam ze w tym czasie wyniki krwi itd byly w normie i czuje sie dobrze.Jednak na wizycie internista zlecil badanie kalu na krew utajona-wyszla obecna.Czy wynik dodani krwi moze byc powodem ze dwa dni przed tym mialam znowu krew z kupa przy zaparciu? w dniu oddania kalu spozywalam spora ilosc alkoholu. anka

Lek. Marta Gryszkiewicz

Diagnoza jest niepewna - najprawdopodobniej są to hemoroidy, jednak należy wykluczyć inne przyczyny krwi w stolcu - choroba wrzodowa, choroby zapalne jelit, choroby nowotworowe. Proszę skonsultować się z chirurgiem - proktologiem.