Krwotoki z odbytu podczas zatwardzenia

Witam,mój mąż ma w pęcherzu ureterocele.Od roku co jakiś czas pojawiały się krwotoki z odbytu podczas załatwiania(tylko podczas zatwardzenia).Ostatni raz 8 mies.temu,aż do teraz.Lekarz internista zlecił bad.krwi i kał na krew utajoną.OB-3mm,CRP-6,ponadto hemogliba,zelazo i reszta wynikow idealna.Moje pytanie brzmi-czy od hemoroidów mogła wyjśc w badaniu krew utajona?Mąż czuje się dobrze,nie chudnie itd. Ale ma 24 lata i bardzo się niepokoję skąd ta krew utajona... proszę o odpowiedz.Pozdrawiam

Jeśli mąż ma widoczne krwawienia z odbytu to po co robić badanie kału na krew utajoną.Krew jest od czasu do czasu i już. Jeśli nie ma zmian w morfologi to znaczy, że te krwawienia są niewielkie. Jedną z najczęstszych przyczyn takich krwawień, szczególnie jeśli ma to związek z zaparciami, są żylaki odbytu. Jednak obecność krwi w kale jest zawsze niepokojące. Proponowałbym w tym przypadku kolonoskopię, tak dla spokoju ducha :)