Zatwardzenie u dziecka, które ząbkuje

Moja roczna córeczka ząbkuje i od 4 dni nie robi kupki.Wiem ze powinno byc raczej na odwrót ale moze to przez to ze pije tylko mleko,nic innego nie chce i do tego goraczkuje juz 4 dzien.Co robic ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim proszę postarać się włączyć do diety dziecka inne produkty, oprócz mleka. Zaparcia najczęściej są bowiem wynikiem nieprawidłowej diety. A propos gorączki - proszę podawać dziecku preparat przeciwgorączkowy. Jeśli opisane postępowanie nie przyniesie efektów, proszę niezwłocznie skonsultować się z lekarzem pediatrą.