Karmienie dziecka podczas gorączki

prosze o pomoc.moje dziecko ma skonczone 8 miesiecy goraczkuje,co zamiast mleka moge podawac?ma apetyt a wiem ze jak wypije mleko to zwymiotuje

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wszystko zależy od przyczyny gorączki i wymiotów - jeśli podejrzewa Pani zatrucie pokarmowe, najważniejsze jest zapobieganie odwodnieniu i zaburzeniom elektrolitowym. Należy dawać dziecku często pić i podać np. acidolit. Wskazana jest także konsultacja z pediatrą dziecka.
W innych stanach gorączkowych może Pani dawać dziecku te pokarmy które do tej pory zjadał i mleko, jeśli tylko będzie miał apetyt.