Czy moje dziecko je prawidłowo?

Witam ile powinno zjadać 6 miesięczne dziecko moje zjada 8.00 mleko 100ml 9.00 deserek 100ml 11.00 zupka 100ml 14.00 mleko 100ml 17.00 mleko między 14.00 a 17.00 mus 100ml 19.30 mleko 100ml 24.00 mleko 100ml 4 rano mleko 100ml czy to nie za dużo czy jest w parzadku
KOBIETA, 41 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

dziecko które ma rozszerzaną dietę może zjadać mniejsze ilości mleka. Niemniej to wszystko zależy przede wszystkim od apetytu dziecka oraz rozwoju. Jeśli Pani maluch wykazuje chęci, aby spożywać wspomniane pokarmy w takich ilościach i akceptuje pory, które Pani proponuje, to zapewne wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Prawidłowość przyrostu wagi można bardzo łatwo ocenić, wprowadzając dane dziecka do siatek centylowych. Jeśli ma się taką wiedzę, to można to zrobić samemu, ale także lekarz pediatra na pewno będzie w tej kwestii służył pomocą.

Jeśli dziecko funkcjonuje prawidłowo, jego rozwój nie jest zaburzony, a apetyt dopisuje, to można pozostać przy obecnym jadłospisie. Jeżeli jednak nie przybywa na wadze albo wyniki badań krwi są nieprawidłowe, wówczas należałoby porozmawiać o tym z pediatrą i wdrożyć odpowiednie działania w postaci dodatkowych pokarmów albo suplementacji. Zachęcamy zatem do poruszenia tej kwestii z Państwa lekarzem prowadzącym. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/schemat-zywienia-niemowlat

https://portal.abczdrowie.pl/jak-wyglada-prawidlowa-dieta-niemowlat

https://portal.abczdrowie.pl/rozszerzanie-diety

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.