Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 0 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co znaczy ten zmniejszony apetyt na mleko u dziecka?

Witam. Jestem mamą 6 miesięcznego dziecka. Karmie ją mlekiem modyfikowanym Bebiko 1 oraz stałymi produktami tj. Kaszki Bobovita oraz obiadki. Od mniej więcej 2 tygodni dziecko nie chce pić mleka. Wypija jedynie 180 ml tego mleka w nocy, gdy się obudzi. Nie wypija nawet całej porcji przed snem, a w ciągu dnia wogole nie chce pić. A powinna przecież pić 4 razy na dobę te mleko więc co mam zrobić? Proszę o pomoc
KOBIETA, 20 LAT 12 miesięcy temu

Fakty o zdrowiu - Oburęczne dzieci bardziej nadpobudliwe?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam, nie napisała Pani, od kiedy rozszerzana jest dieta dziecka. Z tego, co Pani pisze, można wywnioskować, że dziecko w wieku 6 miesięcy spożywa już stałe posiłki regularnie, być może kosztem posiłków mlecznych. Nie powinno tak być – czasami mniejszy apetyt na mleko wynika własnie ze zbyt gwałtownego rozszerzania diety i zastępowania mleka pokarmami stałymi. Może to prowadzić nawet do całkowitego odrzucenia mleka przez dziecko, a to właśnie mleko jest podstawą żywienia do 1. roku dziecka. Oznacza to, że pokarmy stałe powinny być, zwłaszcza w wieku 6 miesięcy, tylko dodatkiem i nauką smaków. O diecie sześciomiesięcznego dziecka może Pani przeczytać w naszym artykule: https://parenting.pl/dieta-6-miesiecznego-dziecka. Oczywiście stopniowo należy zwiększać ilość nowych pokarmów tak, by z biegiem czasu uzupełniały pewne niedobory i wspierały zdrowy rozwój dziecka. Proszę swoje obawy skonsultować z pediatrą – warto obserwować dziecko pod kątem właściwego przybierania na wadze oraz, jeśli pediatra nie zauważy żadnych nieprawidłowości, z dietetykiem. Więcej o prawidłowej diecie niemowlaka i roli mleka w niej tutaj: https://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-niemowlat-czego-unikac. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy