Czy można mieszać mleko podawane dziecku 5-miesięcznemu?

Witam! Moja córka ma 5 miesięcy od niedawna jest tylko na mm (wcześniej karmienia mieszane). Po poprzednim mleku miała zaparcia. Postanowiłam więc zmienić mleko na bebiko pro plus - kupki super, bez bólu i problemu jednak ewidentnie nie smakował jej. Wprowadziliśmy Bebilon z pronutra zasmakowal jej jednak problem z kupkami powrócił. Jest dopajana, distaje probiotyk, ograniczam banany marchew itp. Czy mogę mieszać te dwa mleka?

Dzień dobry,

Maluch ma dopiero 5 miesięcy. Jego układ pokarmowy ma prawo nie funkcjonować jeszcze tak jak u dorosłego człowieka. Pierwsze pytanie jakie mi się nasuwa, to co identyfikuje Pani jako zaparcia? Jaka jest częstotliwość wypróżnień, konsystencja stolca, czy wypróżnianie jest bolesne? Czy córeczka nie chciała pić Bebiko pro plus? Ile wypijała? Pisze Pani o ograniczeniu bananów i marchwi czyli rozumiem, że dziecko ma już rozszerzaną dietę? Zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia są w tej kwestii jednoznaczne. Z rozszerzaniem diety czekamy do 6 miesiąca życia. Jeśli jednak dieta jest już rozszerzona, to proponuje zapisywać wszystko co córka je żeby móc wyciągać wnioski, ponieważ w tej sytuacji nie mamy 100% pewności, że problemy prowokuje mm. Proszę napisać do mnie maila z odpowiedziami na powyższe pytania: dietetyka.trzebnica@gmail.com. Postaram się Pani coś podpowiedzieć :) Na pewno uda się zapanować nad problemem.
Miłego wieczoru
Katarzyna Gediga
www.emvit.pl
Miłego