Czy mleko następne uczula dziecko?

Dzień dobry, przty zmianie mleka na następne- Bebiko pro 2, u mojego 6miesiecznego syna pojawiła się wysypka- czerwone krostki na brzuszku.. Wcześniej pił Bebiko pro 1 i nie było problemu. Czy możliwe, że mleko następne go Uczula?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

mleka następne, mimo, iż pochodzą od tych samych producentów, różnią się składem. Możliwe jest więc, że wysypka u dziecka pojawiła się z powodu zmiany mleka na następne.

W tym wieku rozpoczyna się również rozszerzanie diety. Istnieje więc prawdopodobieństwo, iż wymienione przez Panią objawy wystąpiły z powodu alergii na warzywo, owoc lub inny produkt, który ostatnio Pani wprowadziła do diety syna.

Jeśli wysypka nie zniknie w ciągu najbliższych dni, to proszę odwiedzić pediatrę, który podejmie decyzję o dalszym postępowaniu i w razie potrzeby pokieruje Panią do specjalisty – alergologa bądź dermatologa. Możliwe bowiem, że wysypka występuje również z innych powodów.

Objawy alergii na mleko modyfikowane zostały opisane w jednym z naszych artykułów, który znajdzie Pani pod następującym linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/alergia-na-mleko-modyfikowane.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.