Jak różnią się mleka modyfikowane?

Witam. Mój synek ma 8 miesięcy i je Bebiko comfort 2. Gdy skończy rok powinien przejść na 3 lecz z tego nie ma. Czy jest jakiś zamiennik ponieważ zwykle Bebiko mu nie smakuje bo podejrzewam że jest za słodkie. A może Bebiko 2 pro czymś się różni od comfort? I jeszcze jedno nie chce nic jeść prócz banana i jabłka bo reszta rzeczy pluje, krztusi się i ma odruchy wymiotne. Czy to jest normalne? Kiedyś jadł trochę a teraz nie chce nic. Wygląda to tak jakby brzydzilo go jedzenie inne niż mleko. Bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Bebiko comfort jest przeznaczone dla dzieci, które cierpią na kolki i zaparcia i tylko w tych sytuacjach powinno ono być stosowane. Natomiast Bebiko pro zawiera częściowo fermentowane cukry i również powinno być stosowane tylko u dzieci z pewnymi problemami. Problemy z jedzeniem warzyw i owoców być może wynikają z problemów z rozszerzaniem diety Pani synka. W sieci działa dr Dominika Wojsz jako mamalekarz, która opowiada o tym, jak wygląda prawidłowe rozszerzanie diety niemowlaka. Niechęć do jedzenia też może być pierwszym objawem infekcji, dlatego w razie jakiś podejrzanych objawów powinna Pani zgłosić się do swojego pediatry.