Czy moje dziecko jje prawidłowo?

Witam . Mam pytanie czy moja córka 9 miesięcy je prawidłowo. Rano 6-6.30 mleko 210 komo 9.3-10 kaszka, kolo 12.3 mus lub jogurt koło 14.14.3 zupka gotowana lub słoik koło 16.3-17 mleko 210 czasami o 18 mały jogurt lub jakiś owoc i o 19.3 do spania 210 mleka . Wazy 8,200 g i 68 cm czasami przekąski jak wafel ryżowy lub chrupek ale zadko bardziej owoce pije 2 kubki po 180 ml wody czasami rozrobiony z sokiem potrafi i 3 kubki wypić. I niewiem czy ma nie zamalo zróżnicowana dietę czy je nie za dużo. Rozwija się prawidłowo już sama siada dużo sie bawi pełza mówi jescze nie raczkuje i czy jest się czym martwić bo jescze niema ani jednego zabka.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

do ukończenia pierwszego roku życia dziecka mleko powinno być podstawą. Po szóstym miesiącu należy dodatkowo stopniowo rozszerzać dietę, co też Pani uczyniła. Dziecko je więc zarówno kaszki, zupy, obiadki, owoce, drobne przekąski, jak i spożywa mleko.

Jeśli chodzi o ilość jedzenia, to każde dziecko ma indywidualne zapotrzebowanie. Jedne więc będzie zjadało więcej, a inne mniej. Ważne, aby prawidłowo przybierało na wadze i to należy kontrolować.

Uzębienie u maluszków to również kwestia indywidualna. U jednych dzieci pierwszy ząbek pojawia się w okolicach piątego, szóstego miesiąca, a u innych dopiero po roku. Proszę więc nie martwić się i cierpliwie czekać. Skoro dziecko rozwija się prawidłowo, to nie ma powodów do obaw.

Przydatne mogą okazać się odpowiedzi specjalistów dotyczące diety 9-miesięcznego malucha. Oto one: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dieta-wlasciwa-dla-9-miesiecznego-dziecka, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dieta-dla-9-miesiecznego-dziecka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.