Wymioty i luźne stolce u 10-miesięcznego dziecka po karmieniu piersią

MOJ 10 MIESIECZNY SYN JEST KARMIONY PIERSIA. NAGLE DZIS W NOCY PO KARMIENIU PIERSIA ZWYMIOTOWAL. PO KOLEJNYCH DWOCH KARMIENIACH TEZ. POTEM KUPKA ZE SLOZEM MYSLALAM ZE TO ROZWOLNIENIE BO BARDZO GLOSNE BYLO JAKBY BIEGUNKA. NIE WIEMY CO TO MOZE BYC I CO ROBIC. PROSZE O POMOC

Lek. Marta Gryszkiewicz

Mogło dojść do zakażenia wirusem rota. Bardzo ważne jest niedopuszczenie do odwodnienia się dziecka. Wskazane podawanie preparatów takich jak Acidolit wyrównujących zaburzenia elektrolitowe powstałe podczas wymiotów i biegunki. Przede wszystkim jednak powinniście Państwo niezwłocznie skonsultować się z pediatrą dziecka. Niezbędne jest przeprowadzenie badania klinicznego, na podstawie którego lekarz ustali prawdziwą przyczynę występujących objawów.