Zawartość hormonów w tabletkach Naraya i Microgynon 21

Czy tabletki zawierają małą, czy dużą ilość hormonów? Ponieważ na ulotce jest napisane, że zawierają małą ilość a słyszałam opinie iż to są stare tabletki i mają końską dawkę hormonów. Które tabletki zawierają większą ilość naraya, czy microgynon 21?

Lek. Tomasz Budlewski

Teoretycznie microgynon zawiera większą ilość etylenoestradiolu. Proponuję udać się do lekarza ginekologa w celu dobrania najbardziej odpowiedniej metody antykoncepcji. Ogólnie tabletki antykoncepcyjne muszą zawierać taką ilość hormonów aby zadziałać w organizmie, a czy to jest dużo czy mało to jest kwestią względną.