Zawroty głowy a nerwica lękowa

Witam Leczę się na nerwice lękową od 2 lat leki to cital 1 rano i spamilan 2 razy dziennie 5mg. Od pewnego czasu mam zawroty głowy i ból głowy który przechodzi po lekach, mam uczucie ciężkiej głowy bolą mnie oczy- wizyta u okulisty stwierdzono zeza po 25 latach od jego usunięcia. Nie wiem już jak życ z zawrotami to strasznie dokucza przez to staje się nerwowa i mam ataki paniki bo myślę że zemdleje lub że mi coś tam pęknie. Laryngologicznie ok. rtg - zniesienie lordozy szyjnej. co robić

Dzień dobry, myślę, że dobrze by było omówić opisane przez Panią objawy z lekarzem rodzinnym oraz z psychiatrą, który nadzoruje leczenie zaburzenia lękowego. Lekarz pomoże Pani ocenić na ile opisane objawy mogą mieć związek z przyjmowanymi lekami. A może zaczęła Pani brać inne leki i wchodzą one ze sobą w interakcje? Może zmieniła Pani dietę? Potrzebny jest szczegółowy wywiad, może dodatkowe badania, żeby odnaleźć przyczynę dolegliwości.
Pisze Pani o napadach paniki i o lęku, które Pani towarzyszą, o tym, że stała się Pani nerwowa. Może warto by było rozważyć psychoterapię. Psychoterapeuta pomoże Pani poradzić sobie z trudnymi emocjami, nadmiernym lękiem i poirytowaniem. Jedną ze skuteczniejszych metod leczenia napadów paniki i zaburzeń lękowych (nerwicy) jest psychoterapia poznawczo-behawioralna.
Mam nadzieję, że uda się Pani odnaleźć przyczynę dolegliwości.

Witam

wierzę, że gdy objawy nasilają się, jeszcze bardziej martwi się Pani o swoje zdrowie a nawet życie! To musi być niezwykle trudne poradzić sobie z myślami dotyczącymi choroby i tego co może zdarzyć się pod jej wpływem, co może Pani utracić gdyby "czarne" scenariusze faktycznie stały się rzeczywistością! Jednakże objawy które Pani opisuje, jeśli nie mają podłoża somatycznego, mogą wskazywać że układ nerwowy zaczął kontrolować procesy fizjologiczne. Stąd nasilenie lęku, niepewność, "ataki" które są intensywnymi impulsami i stymulują ciało do zmian.
Tymi sygnałami mogą być również zawroty głowy, omdlenia,duszności,kołatania serca,
bóle itp. może warto poszukać specjalistę od psychosomatyki i podczas terapii dowiedzieć się co takiego uruchamia te sygnały i jak je odczytać, co z nimi zrobić. To bardzo ważne by reagować na to co mówi nam nasze ciało!

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571?ref=hl