Zawroty głowy podczas stosowania leków na nadciśnienie

Biorę leki na nadciśnienie,ostatnio mam często zawroty głowy,na ulotkach od leków jest napisane że mogą występować zawroty głowy. Zawroty głowy jeśli się zdarzają to np na siedząco,na stojąco,podczas chodzenia,zawroty głowy nigdy nie zdarzają mi się przy zmianie pozycji.Czy w takiej sytuacji jest to spowodowane lekami-jako skutek uboczny leków,czy może leki są za mocne lub za słabe, a może innymi przyczynami? Czy informować o tym lekarza?

Aleksander Ropielewski

Należy skonsultować się z lekarzem. Zawroty mogą być jak najbardziej spowodowane przyjmowaniem leków.