Leki na nadciśnienie tętnicze

Proszę o podanie nazwy leków na nadciśnienie tętnicze najbardziej przyjazne dla organizmu posiadające łagodne skutki uboczne lekaź zapisał mi telmisartanum 123 ratio po przeczytaniu ulotki boję sie ten lek przyjmować ze względu na poważne skutki uboczne proszę o opinię

Aleksander Ropielewski

Każdy lek niesie ze sobą ryzyko skutków ubocznych. Lekarz dobiera lek do profilu pacjenta, czyli tak, aby przy użyciu najmniejszej dawki móc osiągnąć pożądany wynik obniżenia ciśnienia, a przy tym tak aby nie powodować ryzyka dodatkowego. Leki jakie Pan podał mają dobry profil bezpieczeństwa.