Jakie leki stosować na nadciśnienie?

Mam nadcisnienie. Wykluczono chorobe serca,wiencowa, miazdzyce i wszystko co zwiazanie z ukladem krwionosnym. Badanie NTproBNP stwierdza mozliwosc wylewu badz zawalu pomiedzy 30-40% zalezy od widelek. Czy leki takie jak Ramipril 10 ,Adalat 60 i Aspiryna sa wlasciwymi ? Szczerze mowiac absolutnie mi nie pomagaja. Dziekuje.

Badanie, o którym pan wspomina nie służy do określenia ryzyka choroby wieńcowej, zawału, bądź udaru. Wykonuje się pomocniczo przy podejrzeniu niewydolności serca. Leków na nadciśnienie jest kilkadziesiąt o bardzo różnym mechanizmie działania. Ramipril jak najbardziej jest dobrym wyborem. Adalat jest to stary lek z tego co wiem to wycofany z Polski i nie powinien być stosowany, tym bardziej, że z tej grupy leków są inne nowocześniejsze, a co najważniejsze bezpieczniejsze. Adalat czyli nifedypina sprzyjała występowaniu zawału serca i dlatego wyszła z użycia. Często trzeba stosować kilka leków na raz, więc jak nie ma skutku leczenia to proszę zgłosić się ponownie do lekarza. Czasem wystarczy jeden lek, ale czasem trzeba zastosować tych leków trzy i więcej.Aspiryna, Acard, Polocard, czyli kwas acetylosalicylowy stosuje się profilaktycznie p-zawałowo. Ten lek nie ma najmniejszego wpływu na ciśnienie.