Jaki powinien być wynik wskaźników krzepnięcia w chorobie wieńcowej?

Witam. Jestem mężczyzną 55 lat z chorobą wieńcową ( 4 „stenty ). Leki jakie jaki e zażywam to m-in „ Polocard 75 „ i „ Acard 75”. Zażywając w/w leki przez długi czas ciekaw byłem czy dają mi one odpowiednią krzepliwość krwi , czy powinna być np większa . Będąc u lekarza rodzinnego poprosiłem o skierowanie na badanie krzepliwości. Oto wyniki. [G21] – 11,1 SEK INR – 0,98 Wskaźnik PT - 101,8 % [G11]APTT – 28,8 sek Współczynnik APTT 0,99[G53] Fibrynogen – 202. Dziękuje za odpowiedz !

Acard i Polocard to ta sama substancją. Jest to kwas acetylosalicylowy, czyli aspiryna. Standardowa dawka w chorobie wieńcowej to 75 mg. Nie ma potrzeby oznaczania parametrów krzepliwosci. Pana parametry są w normie. Ten lek w przypadku wszczepienia stentow jest obowiązkowy. Działa na pewno. Próby odstawienie mogę zakończyć się śmiercią lub ponownym zawałem. Często poza tym lekiem stosuje się drugi przeciwplytkowy lek np. Clopidogrel.