Podwyższony poziom HCT i złe samopoczucie po stosowaniu leku Acard

Witam. Mam podwyższony HCT-47,4. Jestem kobietą, mam 67 lat. Lekarz domowy zalecił mi "Acard" - 1tbl/dzn. Jednak po tym leku b.źle się czuję: bóle brzucha,rozwolnienie w końcu dreszcze i podwyższona temperatura.Objawy ustępują po zaprzestaniu brania leku. Czy powinnam brać lekarstwo, może inne (jakiś zamiennik) ? Biorę "Lovasterol 10mg" na podwyższony cholesterol (220). Pozdrawiam

Acard to jest aspiryna, czyli kwas acetylosalicylowy. Normalnie w przeziębieniu zażywamy tabletkę aspiryny 500 mg. W acardzie jest 75 lub 150 mg aspiryny, Dlatego objawy uboczne po acardzie występują bardzo rzadko. Czasem jednak może wystąpić nadwrażliwość i nic się na to nie poradzi, Acard stosuje się zapobiegawczo, żeby nie dostać udaru mózgu lub zawału serca. Jest to bardzo ważny lek po zawale lub w chorobie wieńcowej. Jeśli nie choruje pani na chorobę wieńcową, a dolegliwości po leku będą się utrzymywały to proszę wejść na stronę :http://www.medonet.pl/testy-i-kalkulatory,kalkulator,728606,test-score,index.html. Wykonać test. Jeśli wyjdzie poniżej 5% to z czystym sumieniem może pani odstawić ten acard. Pozdrawiam również.