Jakie leki stosować na nadciśnienie tętnicze?

Witam, mam nadciśnienie tętnicze. W pierwszej kolejności udałem się do lekarza pierwszego kontaktu, który przepisał mi leki obniżające ciśnienie, następnie kolejną porcje leków dostałem od kardiologa. Czytając ulotki odnoszę wrażenie że leki te się co najmniej dublują, a niektóre wykluczają z uwagi na inne schorzenia (woreczek, dna moczanowa).Proszę o radę czy poniższe leki są dobrą kombinacją czy też powinienem któryś wykluczyć: Cardilopin, Captotril, Primacor, Lisiprol. Dziękuję Leszek

Proszę leczyć się u jednego lekarza a u innych tylko konsultować. Primacor to lek z tej samej grupy co cardilopin. Primacor jest nowocześniejszy zostawiłbym go. Captopril jest lekiem z tej samej grupy co lisiprol. Captopril nadaje się tylko do krótkiego leczenia, jest stary i niewygodny w stosowaniu. Konsultacja moja jest taka: stosować Primacor i Lisiprol i zgłosić się do swojego lekarza bo często trzeba zastosować trzeci i czwarty lek. Pozdrawiam :)