Zażycie EllaOne dwie godziny po spóźnionej tabletce Yasminelle

Dzień dobry, Od ponad roku biorę tabletki antykoncepcyjne Yasminelle. Po raz pierwszy zapomniałam zażyć 1 tabletki w 1 tygodniu od rozpoczęcia blistra (dokładnie 3 dnia). Tabletkę przyjęłam z 17 godzinnym opóźnieniem. W tym czasie miałam stosunek płciowy. Wykupiłam ellaone i zażyłam ją 2 godziny po spóźnionej tabletce yasminelle. Czy była to dobra decyzja? Czy nadal istnieje zagrożenie ciążą? Czy dodatkową antykoncepcję mam stosować do końca tego blistra? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że postępowanie było optymalne i raczej prawdopodobieństwo ciąży jest bardzo niskie. Producent zaleca stosować dodatkowe metody mechaniczne w ciągu 7 dni . Proponuję dla pewności oznaczyć beta hcg.