Pomyłka w zażyciu Yasminelle

Od 3 lat przyjmuję Yasminelle. Zapomniałam 6 tabletki z nowego blistra, spóźnienie wyniosło 22 godziny, wczoraj na dodatek współżyłam. Zorientowałam się, że tabletkę zapomniałam dopiero wczoraj, gdy chciałam wziąć tą właściwą. Zażyłam obydwie naraz i skontaktowałam się z ginekologiem. Spytałam, czy jest możliwość ciąży- odparł że minimalne ze względu na fakt, że tabletki biorę już tyle czasu. Czy faktycznie to ryzyko jest minimalne? Kiedy owulacja może się odblokować?

Trudno odpowiedzieć czy ryzyko jest minimalne czy duże. Jeśli nie przyjęła Pani tabletki a doszło do współżycia to ryzyko ciąży po prostu istnieje i nie zależy od tego jak długo stosowała Pani tabletki.