Wydłużona przerwa w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych a ryzyko ciąży

Witam, Biorę tabletki yasminelle. Z czwartego blistra zapomnialam o przedostatniej tabletce i zażyłam ją około 16h pozniej. Niestety zapomniałam również o ostatniej tabletce której w ogóle nie przyjęłam i zacząłam przerwę. Przerwa wydłużyla sie do 8 dni i dopiero 9 fnia wzięłam pierwszą tabletke z nowego blistra. Po trzech przyjętych tabletkach wspolzylam. Czy istnieje ryzyko zajścia w ciążę? Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Prawidłowo w takiej sytuacji należałoby przerwę zacząć liczyć już od pierwszej pominiętej tabletki. W obecnej sytuacji istnieje ryzyko zapłodnienia ze względu na możliwe zachwianie równowagi hormonalnej.