Zażycie Escapelle 44 godziny po stosunku i brak okresu

Witam, Kochałam się z partnerem dzień przed owulacją, pierwszy dzień miesiączki był 12 grudnia pękła prezerwatyw 25 grudnia. Tabletkę escapelle zażyłam 44 godziny po stosunku. Jakie prawdopodobieństwo jest że tabletka zadziałała? Okres spóźnia mi sie już piąty dzień. Od poniedziałku mam twarde podbrzusze wycieka śluz i boli mnie tak jak na okres, a go wciąż nie ma

Lek. Tomasz Budlewski

Prawdopodobieństwo nie powinno być zbyt duże. Proponuję wykonać test ciążowy. Okres może się spóźniać np z powodu stresu, infekcji, podróży itp. Proszę udać się do ginekologa jeżeli wyjdzie dodatni test lub jeżeli krwawienie nie wystąpi.