Zażywanie Euthyroxu a zwiększone wyniki TSH

witam, mam 29 lat od sierpnia kiedy moje tsh wynosiło 5,6 zażywam euthyrox 25 przepisany przez mojego lekarza rodzinnego.ponieważ dopeiro teraz miąłm temrin wizyty u endokrynologa.pani dr zleciła tlyko badanie na anty tpo które wskazuje 0,52lu/ml .kolejna wizytę u endokrynologa mam w czewrcu.dodam , że po stoswaniau uethyroxu 25 moje tsh obecnie wynosi 2,6 .,czy niskie tpo oznacza , że jestem zdrowa??a tsh jest podwyższone z jakiegoś innego powodu??

Lek. Marta Gryszkiewicz

Niskie miano przeciwciał anty-TPO na dzień dzisiejszy wyklucza jedynie autoimmunologiczne zapalenie tarczycy, będące jedną z przyczyn niedoczynności tarczycy. Nie oznacza to jednak, że jest Pani zdrowa, gdyż niedoczynność cały czas się utrzymuje. Dzięki zażywanemu leku Euthyrox TSH utrzymuje się w granicach normy = leczenie jest skuteczne, co znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia objawów tej choroby.