Zbieranie się krwi na szwie po operacji żylaków

Witam:) W czwartek miałem operacje na zylaka kończyny dolnej, mam takie zapytanie, lekarz mówił ze mam chodzić z owinięta noga przez 5 tygodni, czy na noc mogę mieć zdjęty bandarz ( opaske eleastyczna ) ? I drugie pytanie , to zauważyłem ze z jednego szwu zbiera sie krew ;( Co robić ? Mariusz.

Aleksander Ropielewski

Należy nosić opatrunki uciskowe również w nocy. Odnośnie krwi zbierającej się w okolicy szwu proszę udać się do chirurga, który mając możliwość oceny rany udzieli właściwej porady, ja niestety nie mam takiej możliwości.

Nie operowałem,nie znam sposobu, zakresu,przebiegu i efektu operacji - nie mogę więc odpowiedzieć !!! Proszę udać się pilnie do operatora i wyjaśnić problemy!!! pozdrawiam , zż