Zbieranie się płynu, obrzęk i bóle stopy

Od jakiegoś czasu boli mnie stopa (wierzchnia część). Smarowałam już chyba wszystkimi maściami. Jest duży obrzęk i po dotyku można zauważyć, że zbiera się jakiś płyn. Prosiłabym o informację co to może być. Zaznaczam ,że wybieram się do ortopedy. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Jeśli to jedna kończyna to raczej problem ortopedyczny, a nie obrzęki "od serca". Musi Pani poczekać na wizytę, bez obejrzenia i badania stawu nie jestem w stanie nic więcej doradzić.

Aleksander Ropielewski

Do czasu przeprowadzenia badania i ustalenia szczegółowego wywiadu nie jestem w stanie udzielić jednoznacnzej odpowiedzi. Sugeruję kontakt z ortopedą. Przyczyna może mieć również podłoże reumatologiczne.