Zbyt wcześnie włożony Nuvaring?

Witam. Wczoraj wieczorem, około godziny 21.00, dostałam lekkiego plamienia - uznałam to za początek miesiączki. O 22:30 założyłam pierwszy raz antykoncepcyjny krążek dopochwowy. Przez całą noc podpaska pozostała czysta, dopiero rano zaczęłam krwawić, jednak bardzo delikatnie. Moje pytanie jest następujące - czy nie za szybko włożyłam krążek? Czy może powinnam poczekać z tym jeszcze jeden dzień? Czy antykoncepcja będzie zachowana? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Postąpiła Pani prawidłowo. Zmniejszenia krwawienia było spowodowane najprawdopodobniej działaniem hormonów, które zostały wprowadzone do organizmu po aplikacji krążka. Nie musi się Pani niepokoić.

Pozdrawiam! 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty