Zbyt wysoki poziom witaminy B12 u 4-latka

Witam. Chciałabym zapytać o przyczynę zbyt wysokiego poziomu witaminy b12 we krwi dziecka 4-letniego. Dziecko nigdy nie było i nie jest suplementowane. Obecny poziom wynosi 1700 pg/ml. Norma:197-866. Wcześniejszy wynik wynosił 1350pg/ml. Syn jest alergikiem- obserwacja astmy oskrzelowej. Od roku zmaga się również z neutropenią i leukopenią. Ostatnia morfologia wyszła prawidłowa- wzrosły neutrofile, leukocyty do wartości prawidłowych. Proszę o poradę odnośnie tych wysokich wartości wit. b12.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się z dzieckiem do lekarza pediatry. Po bezpośrednim badaniu oraz łącznej analizie wykonanej juz diagnostyki będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.