Zdjęcie RTG kolana w ciąży

W 28 dniu cyklu mialam wykonane zdjęcie rtg kolana w dwóch projekcjach. Podczas badania nie użyto fartucha zabezpieczającego. W 35 dniu cyklu dowiedziałam sie o ciąży (wcześniejsze testy ciążowe były negatywne). Proszę o informację o poziomie ryzyka poronienia i ewentualnych wadach płodu. Czytałam, że ilość mSv używana w prześwietlenia kończyn jest minimalna, jednak nie wiem jak wygląda to w przypadku stawu. Zdjęcia były wykonywane na urządzeniu nowego typu.

Lek. Tomasz Budlewski

Cieżko jest przewidzieć. A czy informowała Pani radiologa o możliwości ciąży? Proponuje udac sie do lekarza ginekologa i kierować sie jego zaleceniami.