Zespół gruczolakowatości wewnątrzwydzielniczej typu 2

Witam, mam 20 lat, choruje na MEN2A, w 2008r wykonano u mnie tyreidoktomie, przyjmuje euthyrox 88/dobe i bromergon (pol tabletki). Od wrzesnia 2015 pojawiły się u mnie objawy takie jak:amenorrhea secundaria, a takze umiarkowany trądzik, hirsutyzm, wypadanie włosów . Miałam nieznacznie podwyzszony TSH (w okolicy gornej granicy normy), badanie USG dopochwowe nie wykazało nieprawidłowosci. Podejrzewam hiperandrogenizm, jakie powinnam wykonac badania (ktore na NFZ) i u jakiego specjalisty? dziekuje

Lek. Katarzyna Szymczak

Należy wykonać badania hormonalne, niestety nie można ich zrobić na NFZ, sugeruję udać się do ginekologa lub endokrynologa i wykonac: DHEA-S testosteron wolny, Androstendion. Ewentualnie u lekarza rodzinnego sprawdzić poziom glukozy na czczo.
Pozdrawiam