Zespół policystycznych jajników a zaburzenia miesiączkowania

Witam. Od 7 miesięcy nie mam okresu,wykryto u mnie zespół policystycznych jajników, ostatnio pan ginekolog przepisał mi Clostilbegyt i dalej nic,czy powinnam się martwić? czy to oznacza,że już nigdy nie będę mogła mieć dzidziusia? obecnie nie mam możliwości udać się do doktora. Bardzo proszę o odpowiedź.

Witam! Obecność zespołu policystycznych jajników nie oznacza, że nigdy niż nigdy nie zajdzie Pani w ciążę. Płodność w tej jednostce chorobowej jest co prawda mniejsza niż w populacji ogólnej, przy odpowiednim leczeniu i systematycznym przyjmowaniu leków zajście w ciążę jest jednak jak najbardziej możliwe. Oczywiście konieczne będzie wtedy pozostanie pod stałą opieką ginekologa.