Zespół policystycznych jajników, wysoka waga a starania o dziecko

Witam, stwierdzono u mnie zespół policystycznych jajników, zadnych leków nie dostalam,.jedynie tylko to ze powinnam się odchudzic. 168(wzrost) 73kg (waga) wiem ze nie jest to idealna waga,ale ciężko jest mi schudnąć. Dodam że staramy sie z mężem o dziecko. Jakie kroki podjąć,co zrobić, jak sobie z tym poradzić... bardzo proszę o radę.., pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję w pierwszej kolejności udać się do dietetyka celem ustalenia diety. Pani masa ciała nie jest zbyt wysoka, dlatego proponuję udać się do lekarza ginekologa celem ustalenia odpowiedniej terapii.