Zespół złego wchłaniania i przewlekłe zapalenie żołądka

Jestem w trakcie badan. Prawdopodomnie mam zespół złego wchłaniania i przewlekłe zapalenie żołądka. Mam niedobór witaminy B12 i kwasu foliowego teraz przez miesiąc mam je doustnie przyjmować a później powtórzyć badania. Tylko od 33dni spóźnia mi się miesiączka( mam nieregolarne) jednak tym razem się obawiam. Co jeśli test będzie pozytywny? wyniki nie ulegną polepszeniu? Co powinnam wtedy zrobić jak test będzie pozytywny? Jaka powinna być natychmiastowa reakcja?

Jeśli witamina B12 nie będzie wchłaniać się drogą doustną niestety będzie trzeba tą witaminę podawać drogą pozajelitową, w formie zastrzyków. Wystarczający jest wtedy zazwyczaj zastrzyk pojedynczy co około rok czasu.