Zgrubienia na wargach sromowych w 32. tygodniu ciąży

Witam, jestem w 32 tyg ciazy. Wizyte u lekarza mam dopiero za tydzien. Od kilku dni mam twarde kuleczki na wargach sromowych,czy jest to niebezpieczne dla dziecka, czy wystarczy jak powiem o tym lekarzowi dopiero na wizycie? Chcę dodać, że tylko czasem zaswędzą, ale nie jest to uporczywe. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Piotr Pilarski

Najprawdopodobniej doszło do zapalenia gruczołów. Nie ma to wpływu na płód, jednak warto o tym wspomnieć lekarzowi aby przepisał odpowiednie leki.

Pozdrawiam.