Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 8 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zgrubienie i ucisk w penisie - co to za choroba?

Objawy: ucisk i zgrubienie w penisie. Ucisk umiejscowiony pod żołędziem, w członku wyczuwalne twarde zgrubienie w trakcie członka w spoczynku. W zwodzie go nie czuć. Pytanie: Jakie to schorzenie i jakiego wymaga leczenia oraz u jakiego specjalisty należy skorzystać z porady?

MĘŻCZYZNA, 63 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Trudno mi określić bez bezpośredniego badania czym są te zmiany w penisie. Z opisu jaki Pan przedstawił mogą to być objawy choroby Peyroniego, czyli stwardnienie ciał jamistych prącia. Oczywiście, aby ten stan dobrze zdiagnozować trzeba z tym problemem udać się na konsultację do urologa.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy