Zdjęcie USG
Pisałem o swoim problemie wcześniej. Mam 23 lata. Dokucza mi twardość członka w spoczynku, jego skurcz - ciężko mi o wzwód - w nocy członek jest elastyczny, poranne erekcje słabsze - skurcz obejmuje członek wraz z całym odcinkiem cewki wchodzącej w okolicach krocza - od niedawna pobolewanie w kroczu i odbycie. Stałe "mulenie". Byłem u urologa. Stwierdził zapalenie prostaty. Proszę o konsultacje zdjęć. Moje podejrzenie: - choroba Peyroniego (nie mam skrzywienia) lub przykurcz Dupuytrena. Zdjęcie USG (penis, podbrzusze): http://img835.imageshack.us/i/clipboard01bf.jpg/

MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Szanowny Panie!
Niestety, zdjęcia z badania USG nie pozwalają mi na ich ocenę z powodu ich niskiej jakości. Jednak nie sądzę, aby Pana przypuszczenia były trafne. Choroba zwana przykurczem Dupuytrena dotyczy rozcięgna dłoniowego, a chorobę Peyroniego (stwardnienie ciał jamistych prącia) bez skrzywienia członka również jest mało prawdopodobną diagnozą. Przychylałbym się natomiast do przypuszczeń urologa. Zapalenie prostaty może wywołać opisywane objawy. Jest jednak chorobą przewlekłą (jeśli mówimy o takiej postaci zapalenia), uciążliwą i trudno leczącą się. Proszę więc uzbroić się w cierpliwość przy oczekiwaniu na wyniki leczenia, które zaordynował urolog.