Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 9 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zdjęcie USG

Pisałem o swoim problemie wcześniej. Mam 23 lata. Dokucza mi twardość członka w spoczynku, jego skurcz - ciężko mi o wzwód - w nocy członek jest elastyczny, poranne erekcje słabsze - skurcz obejmuje członek wraz z całym odcinkiem cewki wchodzącej w okolicach krocza - od niedawna pobolewanie w kroczu i odbycie. Stałe "mulenie". Byłem u urologa. Stwierdził zapalenie prostaty. Proszę o konsultacje zdjęć. Moje podejrzenie: - choroba Peyroniego (nie mam skrzywienia) lub przykurcz Dupuytrena. Zdjęcie USG (penis, podbrzusze): http://img835.imageshack.us/i/clipboard01bf.jpg/

MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Szanowny Panie!

Niestety, zdjęcia z badania USG nie pozwalają mi na ich ocenę z powodu ich niskiej jakości. Jednak nie sądzę, aby Pana przypuszczenia były trafne. Choroba zwana przykurczem Dupuytrena dotyczy rozcięgna dłoniowego, a chorobę Peyroniego (stwardnienie ciał jamistych prącia) bez skrzywienia członka również jest mało prawdopodobną diagnozą. Przychylałbym się natomiast do przypuszczeń urologa. Zapalenie prostaty może wywołać opisywane objawy. Jest jednak chorobą przewlekłą (jeśli mówimy o takiej postaci zapalenia), uciążliwą i trudno leczącą się. Proszę więc uzbroić się w cierpliwość przy oczekiwaniu na wyniki leczenia, które zaordynował urolog.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy