Zgrubienie na podniebieniu twardym

Na podniebieniu twardym po prawej str., przy samej kości pojawiło się małe (ok. 3 mm) wybrzuszenie które ugina się po naciśnięciu językiem. Jest w kolorze skóry, miękkie, gładkie, lekko odstające. Pobolewa ono i też okolica pod okiem i czasem ucho (nie ból a raczej "ćmienie"). W podobnym czasie miałam robiony ząb "7" po tej samej stronie który po wypełnieniu jest wrażliwy na nacisk. Czy ta zmiana na podniebieniu może być czymś od zęba?Do kogo się zgłosić?Dentysta, chirurg szczękowy, laryngolog?

Taka zmiana wymaga kontroli przez lekarza dentystę, najprawdopodobniej jest to objaw nieodwracalnego zapalenia miazgi toczącego się w jednym z zębów sąsiadujących ze zmianą. Jeśli badanie potwierdzi moje przypuszczenie, konieczne będzie leczenie kanałowe zęba przyczynowego.